Опитування щодо якості освіти

У 2024 році Державна служба якості освіти України продовжує моніторингове дослідження базових аспектів організації освітнього процесу (якості, безпеки та ресурсів) в закладах фахової передвищої та вищої освіти шляхом щопіврічних онлайн-опитувань. Перший етап цьогорічного дослідження стартує наприкінці червня, другий – у грудні.

Основним інструментом дослідження є визначення індексу задоволеності учасників освітнього процесу організацією навчання, який у 2024 році внесений до індикаторів досягнення Цілей сталого розвитку в Україні. Цей інструмент ґрунтується на американському індексі задоволеності споживачів (ACSI), який оцінює бажання і очікування споживача, а також сприйняття якості освітніх послуг.
З 24 до 28 червня 2024 року проводитиметься перше у поточному році онлайн-анкетування здобувачів освіти та викладачів закладів фахової передвищої та вищої освіти країни.
Анкети є анонімними, а зібрані дані будуть аналізуватися та оприлюднюватися лише в узагальненому вигляді. Інформація про конкретні заклади освіти та респондентів не буде відображатися у звіті. Анкети будуть доступні з 24 до 28 червня 2024 року за посиланнями:  Для студентів               Для викладачів

Дякуємо усім, хто долучився до онлайн-опитувань здобувачів і викладачів закладів вищої та фахової передвищої освіти з питань організації освітнього процесу та якості навчання в умовах воєнного стану, проведених Державною службою якості освіти України у 2023 році. Повідомляємо, що інформаційно-аналітичні матеріали за результатами досліджень оприлюднені на офіційному вебсайті за посиланнями: Перше квартальне онлайн-опитування, проведене у березні 2023 року.    Друге квартальне онлайн-опитування, проведене у червні 2023 року.  Третє квартальне онлайн-анкетування, проведене наприкінці вересня минулого року.   20 лютого 2024 року було презентовано інформаційно-аналітичні матеріали четвертого онлайн-опитування здобувачів освіти та викладачів закладів фахової передвищої і вищої освіти, проведеного 15-26 грудня 2023 року.
Результати чотирьох опитувань показали, що заклади фахової передвищої та вищої освіти демонструють високу гнучкість і адаптивність, забезпечуючи належний рівень надання освітніх послуг у складних умовах воєнного часу. Заклади освіти у 2023 році ефективно організували свою діяльність, враховуючи безпекову ситуацію у регіонах та індивідуальні потреби учасників освітнього процесу.