Кафедра маркетингу входить до Інституту міжнародної економіки та інформаційних технологій Міжнародного університету бізнесу і права.

У 1995 році вперше у вищих навчальних закладах м. Херсона і Миколаєва з’явилася нова спеціальність – маркетинг, і була заснована у Міжнародному університеті бізнесу і права кафедра маркетингу. До складу кафедри входять: завідувач кафедри доктор економічних наук, професор; 3 кандидати економічних наук, професори; 4 старших викладачі і 1 асистент.

З перших кроків існування кафедра дотримується чіткої спеціалізації «Маркетинг на ринку товарів та послуг». Загальна база економічних знань дозволяє спеціалістам-маркетологам пристосуватися практично до всіх напрямків малого і середнього бізнесу як регіону так і України.Студенти кафедри проходять практику на підприємствах і в організаціях м. Херсона.

Спеціалісти-маркетологи працюють над вивченням потреб ринку, планують маркетингову діяльність підприємства, розробляють бізнес-план, управляють розробкою нових товарів та послуг, вивчають шляхи їх доведення до споживачів.Спеціалісти вміють прогнозувати і організовувати збут, запроваджують рекламну підтримку товару. Обов’язковим в роботі маркетолога є вивчення стану задоволення суб’єктів ринку діяльністю фірми, на якій він працює. Великий досвід науково-дослідної, практичної та методичної роботи, ентузіазм, наполегливість викладачів кафедри скоординовані на творче співробітництво студентів та керівників підприємств, бо маркетинг це один із нових найсучасніших напрямків.

Університет має розгалужену систему міжнародного співробітництва з вищими навчальними закладами країн Європи та Америки. Основними партнерами з обміну студентами, навчанням за програмами подвійних дипломів, нострофікації дипломів університету за кордоном та наукового співробітництва є: Йоркський університет Штат Алабама США; Пан-Європейський університет м. Братислава, Словакія; Вища економічна школа м. Варшава, Польща; Коледж дизайну, Ізраїль.